Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki o wilkach!  (Przeczytany 2847 razy)
Blackmoon
Doświadczony wilk
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 319


32297565
Zobacz profil Email
« : Styczeń 10, 2011, 21:40:33 »

Pewnie każdy z was ma jakiś sposób na nudę i na wykorzystanie wolnego czasu.
Ja mam takiego czasu nie wiele Duży uśmiech Ale najbardziej oprócz rysowania lubię wtedy czytać.

Stąd też mój pomysł na wątek Uśmiech

Chciałabym żebyśmy tu wpisywali jakieś ciekawe dzieła literackie na temat wilków.

Ja znam tylko dwie takie książki, ale mam nadzieję, że wy więcej  Chichot i stworzymy własny mini księgozbiór!

1. Bari, syn Szarej Wilczycy (ang. Baree, Son of Kazan) – powieść dla młodzieży autorstwa Jamesa Olivera Curwooda, wydana po raz pierwszy w 1917 roku.

Kontynuacja Szarej Wilczycy, powieści o życiu wilków w puszczy kanadyjskiej. W Barim, synu Szarej Wilczycy, który był na swobodzie dzikim, krwiożerczym wilkiem, odnosi zwycięstwo natura psa - przyjaciela ludzi. Bari staje się wiernym sługą córki trapera i jej najlepszym obrońcą. (Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bari,_syn_Szarej_Wilczycy).

Osobiście bardzo mi się podobała ta książka i polecam ją wszystkim. Śliczne opisy zwierząt i krajobrazów. Trochę krwi się poleje, ale naprawdę warto przeczytać Uśmiech

2. Biały Kieł (tyt. oryg. White Fang) – powieść amerykańskiego pisarza Jacka Londona z 1906. Książka opowiada o wilku, Białym Kle, i jego matce. Po raz pierwszy wydana w Polsce w 1926 roku.

Wilczek był wychowywany przez matkę, potem trafił (razem z matką, w czasie polowania) do Indian. Ich wódz, Szary Bóbr rozpoznał w wilczycy pół-psa pół-wilka swego zmarłego brata (dowiadujemy się, że matka wilka nazywała się Kiche). Jakiś czas potem Kiche zostaje oddana innemu Indianinowi jako spłata długu,a Biały Kieł szkoli się w byciu psem zaprzęgowym. I przeżywa potem jeszcze wiele niebezpiecznych i ciekawych przygód.
(Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82y_Kie%C5%82).

Czytałam tą książkę już dawno, ale uważam, że jest pięknie napisana i bardzo wzruszająca.

To na tyle. Mam nadzieje, że jeszcze coś znajdę Mrugnięcie

PS. Liczę też na was Mrugnięcie
Zapisane

Kocham wilki !!! Chichot
Rainbow Dash
Doświadczony wilk
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 279


Nicki: Moon, Bloodspill, a jeszcze starszy Layana

12234628
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Styczeń 11, 2011, 18:18:08 »

Właśnie miałam dodać ten temat xD
Bari syn Szarej Wilczycy to 2 część Szarej Wilczycy Chichot
A ja znam takie:
Mojra:
''Wilczyca i Córka Ziemi''
''Wojna wilków''
''Noc wilczycy''
No jest moja ulubiona książka! Duży uśmiech
Niby o wilkach nie ma tak wiele, ale coś jest, głównie to książka fantasy... O dziewczynce, sierocie. Ma na imię Alea itd. itp. Ja osobiście lubię książki, w których się zabijają, a tam jest tego bardzo dużo! ^^ Krótkie opisy:

Wilczyca i Córka Ziemi - Alea otrzymuje niezwykłą moc, kiedy zdejmuje pierścień z palca zmarłego druida. Teraz grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. By przeżyć, musi zrozumieć pradawną legendę i sny, w których pojawia się tajemnicza biała wilczyca. Tymczasem na kraina Alei zbierają się złowrogie chmury wojny.

Wojna wilków - Według pradawnej legendy zbliża się koniec znanego świata i początek nowej ery. Alea, obdarzona niezwykłą mocą, próbuje zrozumieć swoje przeznaczenie. Coraz trudniej znosi rozłąkę z ukochanym Erwanem. Wbrew sobie zostaje wplątana w sieć politycznych intryg. Wybucha wojna. Dziewczyna musi zdecydować, czy może użyć magii, aby walczyć i zabijać.

Noc wilczycy - Gaelię ogarnia wojenna zawierucha. Pękają podwaliny starego porządku. Alea musi przygotować świat na nadejście nowej ery. Staje na czele niosącej pokój Armii Ziemi. Tymczasem na Imalę i jej pobratymców czyha śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy Córka Ziemi (Alea) zdoła pokonać nikczemnego Maolmordhę? Jakie oblicze przyjmie świat, kiedy spełnią się trzy przepowiednie?
Zapisane

"Bo choć zapomniał o nas świat, mokrzy od stóp do głów nie tracimy nadziei..."
~E. Bartosiewicz
Blackmoon
Doświadczony wilk
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 319


32297565
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 11, 2011, 19:07:02 »

Fajne książki!
Postaram się przeczytać Mrugnięcie
Zapisane

Kocham wilki !!! Chichot
Blackmoon
Doświadczony wilk
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 319


32297565
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 11, 2011, 19:07:33 »

Sorry, że cię uprzedziłam xD
Zapisane

Kocham wilki !!! Chichot
Rainbow Dash
Doświadczony wilk
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 279


Nicki: Moon, Bloodspill, a jeszcze starszy Layana

12234628
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 12, 2011, 15:05:16 »

Spx Duży uśmiech Fajnie, wreszcie będzie można o tym z kimś pogadać Duży uśmiech
Zapisane

"Bo choć zapomniał o nas świat, mokrzy od stóp do głów nie tracimy nadziei..."
~E. Bartosiewicz
Twilight
Szczeniak
*
Wiadomości: 14



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 30, 2012, 14:20:39 »

Czytałam Białego kła.
Polecam wszystkie książki  o wilkach Jacka Londona.Wołają tak na mojego kota.o.O
Zew Krwi

Mosiężna Brama

Światło Pełni

Co u Ciebie(książka mojej kol.haha.xD)
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  



Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

przemoc knieja marootwock forum-olimpijczykow spqr